Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V prvom kole Mikloško, v druhom Čaputová (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Čaputovej závažné osobné zlyhanie

Progresivistka Čaputová je pre konzervatívca hodnotovo nevoliteľná. Navyše sa ukázalo, jej závažné osobné zlyhanie, keď podviedla Slovenskú advokátsku komoru. Právnička Čaputová zamlčaním závažných skutočností podviedla Slovenskú advokátsku komoru a bleskovým vystúpením zo SAK ešte pred konaním druhého kola prezidentských volieb sa vyhla vylúčeniu zo zoznamu advokátov.

"Potom ale na základe akého titulu vykonávala činnost právničky pre Via Iuris, čo deklaruje v životopise? Na živnosť podľa nej nie. Tak potom išlo jedine o pracovný pomer. Ale ten nesmela mat uzavretý popri koncipientúre. A práve preto, že vtedy komora takéto pomery neschvaľovala, platil jeho absolútny zákaz. Nemohla byť popri koncipientúre podnikovou právničkou Via Iuris. Osobne si myslím, právnickú činnosť pre Via Iuris vykonávala ako živnostníčka a ako koncipientka bola zapísaná len formálne. Je to jediné logické vysvetlenie" https://blog.postoj.sk/041938/...
 

 

Fico ti v roku 2012 deklaroval istoty splnil ti ich? Zubatý politruk z Bruselu ti ich tak isto nespní.Kšeftovičá tam chcú iba na to aby im schvaloval zákony iba na to aby si SMER riešil kšefty.To bol tak isto jediný dôvod prečo Fico kandidoval v roku 2014 za prezidenta.
 

 

Šefčovič je pre mňa rovnako neprijateľný ako Čaputová. Progresivisti a postkomunisti sú rovnako nebezpeční. Nedám hlas ani Čaputovej ani Šefčovičovi.
 

 

V tom prípade si zmierený s Ficom ako predsedom Ústavného súdu a rozhodol si sa proti tomu nič nespraviť. Lebo presne o to sa zajtra bude hrať.

Samozrejme, máš právo na také slobodné rozhodnutie, akurát potom nemáš nárok sťažovať sa, keď sa to stane.
 

Áno rozumiem tomu

Áno rozumiem tomu a beriem dôsledky tohto rozhodnutia.
V. Palko hovorí už dlhšiu dobu o dvoch líniách zápasov kresťanských demokratov a o pokušeniach kresťanských demokratov. Jedno pokušenie je nechať sa ako prívesok pricapiť do liberálneho prúdu. Druhé pokušenie je nechať sa zase ako prívesok pricapiť na úplne inú stranu, konkrétne do mečiarovsko-smeráko-harabinovského prúdu.
Ak chce byť kresťanská demokracia svojbytná sila, nemôže legitimizovať ani Čaputovú ani Šefčoviča.
 

 

Vladimír Palko predstavuje tretie pokušenie, ktoré nakoniec vyhralo a priviedlo kresťanskú demokraciu k súčasnému rozvratu.

Stavať kresťanskú demokraciu ako výlučne katolícku kresťanskú demokraciu. Spájať sa s hocijakými oligarchami, hlavne že katolíckymi, ako keby etika bola len takou taľafatkou. Tliachať nezmysly o liberáloch a tým legitmizovať fašizoidné smery, ako keby liberálny kresťanský pohľad nebol legitímnym pohľadom na svet. Používať hocijaké zneužitia moci a očisťovania "našich ľudí" v záujme strany a jej moci.

Bolo len logické, že takáto radikálno-oligarchistická "kresťanská demokracia" skončila pri Figeľovi a Hrušovskom, čo od strany odplašilo akýchkoľvek mladých idealistov, čím strana vyschla na koreni.

Takže to, čo povedal Vladimír Palko, je pre mňa úplne irelevantné.

Najdôležitejšou kresťanskou političkou je pre mňa dnes Zuzana Čaputová. Tá sa riadi kresťanskou etikou, čo je najdôležitejšia zložka kresťanského učenia.
 

Ivan Štefunko Vám týmto poďakuje

Ivan Štefunko Vám týmto milým príspevkom poďakuje.
 

 

Nastastie tebe sa Fico nepodakuje, lebo takych ako ty bolo menej. Radsej, nech sa mi podakuje Stefunko, ako Fico
 

 

Mne je úplne jedno, čo si myslí Štefunko o tom, čo som tu napísal o bývalej členke jeho strany. Diskutujem tu s tebou, a nie s ním. Diskutujem o kresťanskej demokracii, a nie o PS. Píšem svoje názory a postoje, ak máš čo k nim uviesť, tak uvedz, a nevyhováraj sa tu na Štefunka.

Kresťanská demokracia na slovenský spôsob sa roztrieštila a zlikvidovala sama. Sama sa aj bude musieť dať dokopy, ak chce byť niekedy ešte relevantnou politickou silou. Ale podľa mňa už ňou skôr nebude. Tak ako skončia strany na etnickom princípe.

Nehovorím, že by som ja nikdy kresťanskú demokraciu nevolil, ale muselo by to byť niečo iné, než klasické KDH. Niečo, čo by neviselo na šnúrke od gatí katolíckej cirkvi a miestnych post-ľudáckych zemepánov, a čo by sa vedelo dištancovať od rôznych sektárskyh chromíko-tutkových. A takého sa asi nedočkám ani pri Hlinovi.
 

 

Nastastie co si ty osobne myslis,nie je dolezite a pri volbe prezidenta to ma vyznam ako lanský sneh.
 

 

Ešte je aj možnosť, ktorá by ti možno automaticky napadla, keby si bol právnik. Prípadne dobrý právnik.

Že zmluvu s Via Iuris mala AK, pre ktorú Čaputová robil koncipientku, a Čaputová bola ako koncipientka vyčlenená pre tohto klienta. Takže môže tvrdiť, že bola koncipientka, a zároven pracovala pre Via Iuris. Plnila pokyny a zadania Via Iuris, poskytovala im právne poradenstvo a zastupovanie v rozsahu, v akom to mohla robiť ako koncipientka a v mene svojej domovskej AK. A nie je v tom žiadny rozpor.

Žiadny podvod voči SAK a takisto s tým nič nemá ani ukončenie advokácie pred voľbami. Je to len pochopiteľný prvok zbavovania sa funkcií a záťaží, ktoré sú nekompatibilné s prezidentovaním.
 
Hodnoť

 

Je nepochopiteľné, že skúsený politik ako p.Dostál volí minulosť, aj keď akokoľvek dobrú a ohrozuje tým budúcnosť, lebo voľby sú nesmierne náročná matematika spojená s ohrozením. Príkladom je minimálny rozdiel Kukan - Gašparovič a vieme, čo nás to stálo. Bola to podobná úvaha.
 

 

Nezmysel. Ziadna narocna matematika to tentokrat nebola. Ze Caputova bezproblemov postupi do 2. kola bolo uplne jasne uz vo februari.
Nevidim jediny dovod ani len takticky preco by niekto nemal volit Mikloska ako najlepsieho kandidata v 1. kole. Caputova by mala 2. kolo bezpecne dokonca aj keby Mistrik neodstupil.
 
Hodnoť

 

Je nepochopiteľné, že skúsený politik ako p.Dostál volí minulosť, aj keď akokoľvek dobrú a ohrozuje tým budúcnosť, lebo voľby sú nesmierne náročná matematika spojená s ohrozením. Príkladom je minimálny rozdiel Kukan - Gašparovič a vieme, čo nás to stálo. Bola to podobná úvaha. Mohlo sa stať, že v prvom kole Mikloško a v druhom už nič...
 
Hodnoť

Je to ĺahko diagnostikovatelné, len

To treba liečit !
 
Hodnoť

Mna by napriklad velmi zaujimalo

verejny nazor prezidentskych kandidatov o prejave ceskeho prezidenta o Superholokauste
a spoluvine humanitarneho bombardovania Srbska NATOm.
V auditorskej ale aj v pravnej praxi sa tomu hovori kyselinovy test.
Takymto testom totiz,pridu tie skryte faby napovrch.
 
Hodnoť

Slušnosť skončila v progresívnom koši

Čaputová bola pirátska advokátka na živnosť, čo ju diskvalifikuje na post prezidentky. Po falošných lekároch a farároch tu máme falošnú advokátku. Slušnosť skončila v progresívnom koši.
 

 

To je sprostá lož, ktorá bola jednoznačne vyvrátená.

Advokáciu robila ako advokátka, na živnosť robila úplne iné činnosti, ktoré na živnosť mohla robiť. Zákon taký súbeh nezakazoval a aj dnes advokáti bežne popri advokácii inak podnikajú.

Je smutné, že Šefčovič, ktorého som predtým aspoň dokázal rešpektovať ako diplomata, sa znížil k takémuto kydaniu špiny a plateným brigádnikom na internete. Pre kariéru zo seba pokojne spravil vedro na kydanie špiny.

Teraz už ma vôbec neprekvapuje, že aj Haščák so Šefčovičom podľa Gorily počítal ako so svojím človekom vo svojej plánovanej politickej strane. A toto je pravdivá infomácia, ktorá sa dá ľahko overiť.
 
Hodnoť

Alfi nám berie princeznú

Budeme mať v prezidentskom paláci podvodníčku?

Alfi nám berie princeznú
Čaputovej koncipientúra alebo 100 bodov o tom, čo všetko princezné nemusia

Blíži sa koniec času predvolebného a nad pochybnosťami, z ktorých predsa bolí vždy len hlava, treba nakoniec urobiť kríž. Veď koruna je už pre princeznú pripravená. A dav fanúšikov kričí: neberte nám ju, tú procházkovskú „Kráľovnú matku“ a ani s ňou spojenú ilúziu! A tak žalúzie svojich „rozumov“ stiahli a akékoľvek vecné argumenty označujú za antikampaň. O ktorú sa však najviac zaslúžila samotná ich premiantka, keďže už štyri týždne na jasné otázky zarputilo neodpovedá. A už nielen ona vie prečo. A spolu s niektorými z tých, ktorí vedia, o čo ide, si hovorí: tak ešte vydržať tých pár dní a bude dobre! No ale naozaj bude dobre a ak áno, komu?

1. Sú to už štyri týždne, ako som v diskusii na postoj.sk uverejnil zoznam výhrad k životopisu prezidentskej kandidátky Čaputovej zverejnenému na jej profile na stránke LinkedIn.com. Za tú dobu sa udialo a zároveň neudialo veľa vecí.

2. A tak ako zákerný iniciátor antikampane, ktorú som sám samojediný zosnoval počas jarných školských prázdnin na lyžovačke v Rakúsku a ako predmet doličný boli použité dva smartfóny a verejné zdroje nachádzajúce sa na slovenskom webe, by som rád urobil bodku. Len tak tak to stíham pred princezninou korunováciou, ale lepšie neskoro ani nikdy.

3. Ešte v utorok som pritom vážne riešil s dvoma médiami, že im dám k téme rozhovor, nakoniec som však pochopil, že po takom rozhovore budem témou ja, moja klientela a jej kauzy a s tým spojené špekulácie o mojich motiváciách. A teda nie to, čo poviem.

4. A napokon, bolo by predsa absurdné, aby nejaký prejav môjho individuálneho občianskeho aktivizmu mal nebodaj uškodiť osobe, ktorá dnes slovenský aktivizmus reprezentuje zrejme najlepšie a výlučne. Môžem nanajvýš hlasno hundrať v anonymnej debate a tým to zrejme skončí.

I. Pokus o rekapituláciu

5. Aj tak si skúsme pripomenúť, čo sa stalo, čo povedané bolo a čo nie, aby vyniklo jadro problému, miera jeho závažnosti a tým aj to, čo toto celé hovorí o dnešnom favoritovi prezidentských volieb.
viac na: https://blog.postoj.sk/41988/a...
 

 

Ten link - to je pecka!
Je to vôbec možné?
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 3 726
 2. Ivan Mlynár: Je Jaroslav Spišiak druhým omylom ministra vnútra Romana Mikulca ? 2 662
 3. Július Kovács: Šok pre Slovensko. Robert Fico vracia peniaze. 1 788
 4. Rudolf Pado: Hyeny medzi nami 1 668
 5. Július Kovács: Black out je jediné dobré riešenie, plne podporujem Matoviča. 1 611
 6. Michael Achberger: Toto pred spaním nejedzte... 1 215
 7. Milan Kuruc: Sme v kríze. Prekopme aj podporu v nezamestnanosti 995
 8. Juraj Štubniak: Sledujú nás? 960
 9. Mária Vrška: Korona v Srbsku 951
 10. Ctirad Klimčík: Blackout Igora Matoviča 935

Rebríčky článkov


 1. Martin Fletcher: Ukliďme Česko, koronaviru navzdory!
 2. Michael Laitman: Syndróm vyhorenia
 3. Martin Krištoff: Cenový paradox: kým ceny elektriny na burze klesajú, domácnostiam hrozí zdraženie
 4. Roland Ondrus: Cockfight
 5. Viliam Majda: Pokračovanie Čo navrhuje spoločenstvo Európskych železníc pri EU a čo potrebuje doprava?
 6. Juraj Kováč: O kolektívnej ekonomickej (ne)imunite
 7. Štefan Vidlár: Monštrum Covid
 8. Radovan Čipka: Podvodníkom sa darí s kryptomenou
 9. Jakub Tinak: Roky desaťnásobne preplácam mobilných operátorov
 10. Vladimír Seman: Slovenský test na koronavírus 2.


Už ste čítali?