Smeráčina á la Brixi: Len si tak niečo vybaviť

Autor: Ondrej Dostál | 21.10.2014 o 9:15 | (upravené 21.10.2014 o 10:54) Karma článku: 18,38 | Prečítané:  6687x

Dnes sa parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií bude zaoberať mojím podnetom na Fica a jeho vládu za odpustenie dlhu Žiline vedenej smeráckym primátorom Chomom. Nerobím si ilúzie, ako to dopadne. Smerácka väčšina nepripúšťa pochybnosti. A nemenej aj čarovný spôsob, akým sa do obhajoby svojho šéfa vložila jedna z mladých nádejí Smeru Otto Brixi, podpredseda spomínaného výboru. Smeráčina ako vyšitá.

Vo včerajšom vysielaní rádia Expres označil môj podnet za absolútny nezmysel. Povedal: "Ak by platila premisa, ktorú indikuje pán poslanec Dostál, žiaden poslanec parlamentu by nemohol pre svoje mesto a pre svoju obec nič vybaviť, lebo stále by bol v akomkoľvek konflikte záujmov. Je to absolútny nezmysel."

Nezmyslom je však v skutočnosti smerácke chápanie politiky á la Brixi. Poslanci parlamentu sú tu predsa na to, aby schvaľovali zákony a kontrolovali vládu, nie aby VYBAVOVALI veci pre svoje mesto a svoju obec, pre svojich spolupartajníkov, či iných kamarátov.

Keď sa minulý rok prevalilo, že minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek zamestnáva na ministerstve svojich príbuzných a rodákov z Komjatíc, stal sa z neho symbol rodinkárstva. Premiér Robert Fico dnes zdôvodnením odpustenia dlhu Žiline straníckou príslušnosťou jej primátora povyšuje zvýhodňovanie svojich ľudí a odmeňovanie politicky poslušných voličov zo štátnych peňazí a na úkor ostatných na oficiálnu vládnu doktrínu. Berie nám naše peniaze a rozdáva ich svojim kamarátom. Úspešne tým komjatizuje politické pomery na Slovensku. Ľudia s vybavovacou mentalitou typu Brixiho sú mu v tom statočnou oporou.

Je na nás ostatných, aby sme sa tomu bránili vždy, keď bude k tomu príležitosť. Inak sa Slovensko zmení na krajinu, v ktorej budú všetci považovať za normálne, že Ficovia uprednostňujú záujmy svojich straníkov pred verejným záujmom, Jahnátkovia narábajú s ministerstvami ako s pracovnou agentúrou pre svojich blízkych a Brixiovia chápu parlament ako miesto, kde si môžu len tak niečo vybaviť. A to je – Brixiho slovami – absolútny nezmysel. 

***

Ak sa Vám článok páčil, môžete ho podporiť na VYBRALI SME.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?