Smeráčina á la Brixi: Len si tak niečo vybaviť

Autor: Ondrej Dostál | 21.10.2014 o 9:15 | (upravené 21.10.2014 o 10:54) Karma článku: 18,38 | Prečítané:  6541x

Dnes sa parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií bude zaoberať mojím podnetom na Fica a jeho vládu za odpustenie dlhu Žiline vedenej smeráckym primátorom Chomom. Nerobím si ilúzie, ako to dopadne. Smerácka väčšina nepripúšťa pochybnosti. A nemenej aj čarovný spôsob, akým sa do obhajoby svojho šéfa vložila jedna z mladých nádejí Smeru Otto Brixi, podpredseda spomínaného výboru. Smeráčina ako vyšitá.

Vo včerajšom vysielaní rádia Expres označil môj podnet za absolútny nezmysel. Povedal: "Ak by platila premisa, ktorú indikuje pán poslanec Dostál, žiaden poslanec parlamentu by nemohol pre svoje mesto a pre svoju obec nič vybaviť, lebo stále by bol v akomkoľvek konflikte záujmov. Je to absolútny nezmysel."

Nezmyslom je však v skutočnosti smerácke chápanie politiky á la Brixi. Poslanci parlamentu sú tu predsa na to, aby schvaľovali zákony a kontrolovali vládu, nie aby VYBAVOVALI veci pre svoje mesto a svoju obec, pre svojich spolupartajníkov, či iných kamarátov.

Keď sa minulý rok prevalilo, že minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek zamestnáva na ministerstve svojich príbuzných a rodákov z Komjatíc, stal sa z neho symbol rodinkárstva. Premiér Robert Fico dnes zdôvodnením odpustenia dlhu Žiline straníckou príslušnosťou jej primátora povyšuje zvýhodňovanie svojich ľudí a odmeňovanie politicky poslušných voličov zo štátnych peňazí a na úkor ostatných na oficiálnu vládnu doktrínu. Berie nám naše peniaze a rozdáva ich svojim kamarátom. Úspešne tým komjatizuje politické pomery na Slovensku. Ľudia s vybavovacou mentalitou typu Brixiho sú mu v tom statočnou oporou.

Je na nás ostatných, aby sme sa tomu bránili vždy, keď bude k tomu príležitosť. Inak sa Slovensko zmení na krajinu, v ktorej budú všetci považovať za normálne, že Ficovia uprednostňujú záujmy svojich straníkov pred verejným záujmom, Jahnátkovia narábajú s ministerstvami ako s pracovnou agentúrou pre svojich blízkych a Brixiovia chápu parlament ako miesto, kde si môžu len tak niečo vybaviť. A to je – Brixiho slovami – absolútny nezmysel. 

***

Ak sa Vám článok páčil, môžete ho podporiť na VYBRALI SME.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?