Hlas podobný Ficovi. Miestny rozhlas hlási

Autor: Ondrej Dostál | 25.3.2014 o 19:34 | (upravené 27.3.2014 o 9:17) Karma článku: 28,16 | Prečítané:  5915x

To, že SMER zneužíva štátnu správu na volebnú kampaň, nie je nič prekvapujúce. Skôr by prekvapil opak. Pred regionálnymi voľbami sa rozdávali odmeny, teraz pred druhým kolom prezidentských volieb z ampliónov miestnych rozhlasov slovenských obcí znel hlas podobný Ficovi. Teda asi to bol Ficov hlas, ale uňho človek nevie.

Miestny rozhlas hlási...Miestny rozhlas hlási...

Vo väčšine obcí to zrejme zvládli smerácki starostovia sami, prípadne to vybavili priamo po straníckej linke. V okrese Myjava sa však podujal starostov do boja za kandidáta Fica pobádať Juraj Bakoš. A to je trochu problém. Lebo Juraj Bakoš je prednosta Okresného úradu v Myjave. A štátni zamestnanci sú podľa zákona povinní „vykonávať štátnu službu politicky neutrálne a nestranne a zdržať sa pri vykonávaní štátnej služby všetkého, čo by mohlo ohroziť dôveru v nestrannosť a objektívnosť konania a rozhodovania". Zdá sa vám, že nabádanie starostov, aby v miestnom rozhlase odvysielali Ficovu kampaňovú nahrávku, je politicky neutrálnym a nestranným výkonom štátnej služby zo strany pána prednostu? No, mne teda rozhodne nie.

Nie je však Bakoš ako Bakoš, a preto sme spolu s kolegom Jurajom Bakošom, zhodou okolností menovcom pána prednostu a krajským predsedom OKS v Trenčianskom kraji, do ktorého patrí aj okres Myjava, podali na pána prednostu Juraja Bakoša sťažnosť na ministerstvo vnútra. Juro okrem toho napísal starostom obcí v okrese Myjava e-mail, v ktorom ich požiadal, aby v miestnom rozhlase nepúšťali len nahrávku s hlasom Roberta Fica, ktorú im poslal jeho menovec prednosta, ale aj nahrávku s hlasom podobným Ficovi, ktorá je voľne dostupná na internete. Tú o tých miliónoch, ktoré vraj zohnal vlastnou hlavou. Pamätáte, že?

Miestny rozhlas nie je súkromné médium a voličom by pred voľbami mal poskytnúť vyvážené informácie. Keď hlas Fica, tak potom aj hlas podobný Ficovi. Padni komu padni. Niektoré veci je dobré si znovu pripomenúť. Najmä pred voľbami.

Apropo, spomínal som už, že v sobotu budem voliť Andreja Kisku?

Ak sa Vám článok páčil, môžete ho podporiť na VYBRALI SME.

***

Prečítajte si aj:

Výzva Ficovi, aby vysvetlil dotáciu pre scientológov

Ficova vláda necháva scientológov prenikať do škôl a do polície

Dve odporúčania: 1. V piatok vyplniť daňové priznanie, 2. v sobotu voliť Kisku

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?