Upláca Smer štátnych zamestnancov pred župnými voľbami?

Autor: Ondrej Dostál | 8.11.2013 o 9:56 | (upravené 8.11.2013 o 10:24) Karma článku: 21,66 | Prečítané:  4137x

Z dvoch na sebe nezávislých zdrojov som dostal informáciu, že štátnym úradníkom a zamestnancom štátnych inštitúcií boli tento mesiac vyplatené odmeny vo výške 150 eur. A rovnako aj minulý mesiac. Plošne všetkým. Bez zdôvodnenia a na pokyn zhora. Môže to nesúvisieť so župnými voľbami?

Moje zdroje sú z dvoch rôznych krajov. Prešovského a Košického. Inštitúcie, ktorých sa to týka, patria do dvoch rôznych a navzájom nijako nesúvisiacich rezortov. Oba zdroje sa však zhodujú v tom, že tento a minulý mesiac bolo všetkým pracovníkom inštitúcií, o ktoré ide, vyplatené po 150 eur.

Jeden z mojich zdrojov uvádza, že šéf príslušnej inštitúcie bol zavolaný na poradu na nadriadený orgán, kde dostal takýto pokyn. Ústne. Bez písomného zdôvodnenia.

Druhý z mojich zdrojov zasa uvádza, že sa rovnaké odmeny udeľovali aj na iných úradoch v ich meste.

Podľa všetkého ide o koordinovanú akciu. Zatiaľ nevedno, či celoslovenskú alebo týkajúcu sa len niektorých krajov. Iné vysvetlenie ako kupovanie si spokojnosti a priazne štátnych zamestnancov pred župnými voľbami si veľmi neviem predstaviť. Najmä keď v decembri už ďalších 150 eur zrejme nepríde.

Napriek tomu, že o tom vie pomerne veľa ľudí, sú zatiaľ ticho. Niektorí sú radi, že si trochu prilepšili, a mlčia. Iní sa boja, že keby prehovorili, prídu o miesto.

 

Máte podobné informácie? Ste ochotní sa o ne podeliť? Oficiálne alebo aj neoficiálne.

Ak áno, dajte mi vedieť. Napíšte mi e-mail (ondrejdostal@oks.sk), spojte sa so mnou cez facebook alebo akokoľvek inak. Alebo sa rovno ozvite médiám.

 

Ak je to pravda, Smer zneužíva na svoju župnú kampaň nielen zasadnutia vlády, ale aj peniaze daňových poplatníkov. A to je podstatne väčší prúser ako nejaký informatívny materiál pani Moniky na vláde. A ľudia majú právo to vedieť. Ešte pred voľbami.

Ak sa vám článok páčil, môžete ho podporiť na Vybrali SME.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?