Flašíková vo vláde: Chceme, veľmi chceme, aby si vyhrala voľby

Autor: Ondrej Dostál | 5.11.2013 o 13:47 | (upravené 5.11.2013 o 18:52) Karma článku: 22,53 | Prečítané:  7357x

Chceme, veľmi chceme, aby ste vyhrali voľby. Zaželal v máji 1998 ruský prezident Boris Jeľcin Vladimírovi Mečiarovi a HZDS. Slovenskí voliči jeho želaniu nevyhoveli a poslali Mečiara od kormidla. Chcem, veľmi chcem, aby si vyhrala voľby. Neskrýva dnes Robert Fico svoje želanie, aby sa Monika Flašíková Beňová stala bratislavskou župankou. Je len na voličoch bratislavskej župy, či jeho želaniu vyhovejú.

Chceme, veľmi chcemeChceme, veľmi chceme

Červený premiér, červený prezident. Červená vláda, červený parlament. Červení šéfovia na najvyššom aj ústavnom súde. Červený generálny prokurátor aj bratislavský primátor. Možno sa Smeru čudovať, že si chce do zbierky pripojiť aj červenú bratislavskú župu?

Prvý článok na tomto blogu vyšiel v novembri 2006 a volal sa Monikina smola. Flašíková Beňová kandidovala za primátorku Bratislavy. Mal som vtedy pocit, že ju Fico posiela do vopred prehratého súboja, lebo tuší, že bratislavskí voliči vystavia jeho prvej vláde účet. A že ho zaplatí jeho - vtedy sa zdalo, že nie práve najobľúbenejšia - spolustraníčka. To mu zrejme nebolo proti srsti. I stalo sa. Flašíková Beňová prehrala. Ale v niečom som sa mýlil. Nebol to koniec jej politickej kariéry. Dnes ju tu máme zas.

A situácia je úplne iná. Dnes to vyzerá, že si Fico víťazstvo Flašíkovej Beňovej úprimne želá.  A robí, čo môže, aby jej to vyšlo. Dokonca aj to, čo nemôže. Teda aspoň by nemal. Napríklad si ju zavolal na zajtrajšie rokovanie vlády, aby na ňom predložila informatívny materiál týkajúci sa čerpania eurofondov. Aká to náhodička, však? Tri dni pred župnými voľbami.

Nie je práve obvyklé, aby europoslanci predkladali materiály na rokovanie vlády. Rokovací poriadok vlády to síce nevylučuje, ale dôvodom určite nie je, žeby vláda tú informáciu nutne potrebovala práve zajtra a žeby jej ju nemohol poskytnúť nikto iný ako kandidátka na bratislavskú županku. Dôvodom je, že v sobotu sú župné voľby a Robert Fico chce, veľmi chce, aby jeho Monika vyhrala voľby a dala nášmu kraju európsku úroveň. Teda lepšie povedané červenú.

Som rád, že sa v Bratislave skoro celá pravica dokázala dohodnúť na spoločnom postupe do župných volieb. Mrzí ma, že len skoro celá, nie celá. A ešte viac ma mrzí, že miesto súperenia so Smerom to miestami vyzerá, ako keby župné voľby boli predovšetkým príležitosťou „rozdať si to" v rámci pravej časti politického spektra. Profitovať však z toho nakoniec nebudú tí, ktorí si v bratislavskej župe robia hlavný terč z tých, s ktorými v iných župách nemajú problém spolupracovať. Ak z toho niekto bude mať prospech, tak to bude Smer a Fico, ktorí chcú, veľmi chcú...

(Autor priznáva, že nie je objektívny a je voči Ficovej kandidátke MFB zaujatý, keďže sám kandiduje za poslanca Zastupiteľstva BSK za bratislavské Staré Mesto za pravicovú sedemkoalíciu.)

Ak sa vám článok páčil, môžete to dať najavo vo Vybrali SME.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?