Po nezamestnanosti chce vláda zvýšiť aj cenu potravín

Autor: Ondrej Dostál | 4.3.2013 o 11:15 | (upravené 5.3.2013 o 9:54) Karma článku: 23,63 | Prečítané:  3999x

Máte pocit, že na Slovensku už máme dosť všelijakých úradov a dostatočne vysoké dane? Tak to sa určite nevoláte Ľubomír Jahnátek. Minister pôdohospodárstva si to totiž očividne nemyslí. A tak navrhuje zriadiť ďalší nezmyselný úrad a zaviesť na jeho prevádzku nové povinné príspevky.

Nie je toho Ľubomíra Jahnátka už akosi príliš?Nie je toho Ľubomíra Jahnátka už akosi príliš?Zdroj: https://www.facebook.com/events/217021935110131/

Nový úrad sa má volať Odbytový fond. Financovaný má byť z povinných príspevkov podnikateľských subjektov v oblasti poľnohospodárstva a potravinárstva. Platiť majú 0,06 % zo všetkých tržieb. A čo také superdôležité má mať nový fond na starosti? Neuveríte. Propagáciu odbytu poľnohospodárskych a potravinárskych výrobkov! Je predsa nad slnko jasnejšie, že to, čo môže naozaj pomôcť slovenským poľnohospodárom a potravinárom, je ďalší štátom zriadený fond, ktorého aktivity, ale aj prevádzku budú musieť sami zaplatiť. Už ani nehovoriac o tom, že keby nás na potrebu jesť systematicky a koncepčne neupozorňovala štátom zriadená inštitúcia, prestaneme konzumovať potraviny a začneme sa živiť niečím iným.

Keby návrh zákona o odbytovom fonde nebol zaradený v medzirezortnom pripomienkovom konaní, človek by si snáď aj myslel, že ide o predčasný prvoaprílový žart. Žiaľ, Jahnátek nežartuje. On tú absurdnosť myslí úplne vážne. Chce zriadiť úrad, ktorý nikto nepotrebuje a ktorý nikomu doteraz nechýbal. Chce pomôcť podnikateľom v oblasti poľnohospodárstva a potravinárstva tým, že zvýši ich finančné a administratívne zaťaženie prostredníctvom nových povinných príspevkov. O efektívnosti použitia prostriedkov novou verejnoprávnou inštitúciou si netreba robiť žiadne ilúzie. Rovnako ani o tom, že sa tým vytvoria nové príležitosti na klientelizmus a korupciu. Platiť budú všetci, profitovať len vybraní. Tí, ktorým sa ujde z prerozdeľovania alebo sa budú podieľať na realizácii aktivít fondu. No a samozrejme aj osadenstvo novej inštitúcie.

Ficovej vláde sa zvyšovaním daní a odvodov a zásahmi do Zákonníka práce úspešne darí zvyšovať nezamestnanosť. Zrejme prišiel čas, aby teraz trochu pomohla aj zvýšeniu cien potravín. Tož, sociálni demokrati.

P.S. Ak sa chcete ozvať proti tomuto nezmyslu, môžete tak urobiť podpisom hromadnej pripomienky na internetovom portáli changenet.sk.

P.P.S. Ak sa Vám článok páčil, môžete ho podporiť na VYBRALI.SME.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?