Večierok vďaka Harabinovi

Autor: Ondrej Dostál | 16.12.2012 o 20:21 | Karma článku: 21,01 | Prečítané:  2838x

Už ste boli na večierku, ktorý by sa neuskutočnil nebyť Štefana Harabina? Že ešte nie? Tak teraz máte príležitosť. Nenechajte si ju ujsť.

Neznámy muž v kožíkovke. Uhádnete, kto sa skrýva pod maskou?Neznámy muž v kožíkovke. Uhádnete, kto sa skrýva pod maskou?

Podujatie sa volá Vianočný večer pre Zuzany a uskutoční sa v stredu 19. decembra od 18:00 v bratislavskom KC Dunaj. Je venované štyrom Zuzanám, ale naozaj by sa neuskutočnilo, keby nebolo Štefana Harabina. Problémy troch zo štyroch Zuzán, na ktoré chcú organizátori večera upozorniť, totiž s Harabinom priamo súvisia.

Nebyť Harabina, novinárka Zuzana Petková by nenapísala článok s informáciou o plate Harabinovej manželky, za ktorý je teraz trestne stíhaná.

Nebyť Harabina, filmárka Zuzana Piussi by zrejme nenatočila film Nemoc tretej moci, za ktorý aj jej hrozí trestné stíhanie.

Nebyť Harabina, slovenské súdnictvo by zrejme bolo v trochu inom stave ako v tom súčasnom, ktorý umožnil šikanovanie nebohej sudkyne Marty Laukovej za poctivý prístup k výkonu jej funkcie. Právnička Zuzana Lauková je jej dcérou. A práve za natočenie jej rozhovoru so sudkyňou Helenou Kožíkovou čelí hrozbe trestného stíhania Zuzana Piussi.

Štvrtá zo Zuzán, ktorým jej venovaný stredajší večer, sa zatiaľ, našťastie, do priameho stretu s Harabinom nedostala. Aj jej príbeh však hovorí čosi o stave práva na Slovensku. Je ňou bývalá referentka študijného oddelenia Právnickej fakulty Univerzity Komenského Zuzana Melicherčíková, ktorá upozornila na podozrivý spôsob prijatia časti študentov. A s Martou Laukovou ju spája aj ocenenie Biela vrana.

A keďže statočných Zuzán nikdy nie je dosť, za organizátorov sa besedy so Zuzanami zúčastní advokátka Zuzana Čaputová spolupracujúca so združením VIA IURIS a debatu bude moderovať riaditeľka Aliancie Fair-Play Zuzana Wienk.

Ale nebojte sa. Harabin tam nebude. Ani keby sa tam skúsil dostať zamaskovaný v kožíkovke. To je tá maska, ktorou sa Zuzana Piussi vo filme Nemoc tretej moci pokúsila zamaskovať identitu Heleny Kožíkovej v rozhovore so Zuzanou Laukovou. Tej Heleny Kožíkovej, ktorá ako nová predsedníčka Okresného súdu Bratislava I. navrhla Súdnej rade, aby sudkyni Marte Laukovej zastavila vyplácanie príplatkov k náhrade príjmu a k nemocenskému pre účelovú práceneschopnosť. Krátko predtým ako Marta Lauková na tú údajne účelovú práceneschopnosť zomrela.

A bola to dobrá maska. Nebyť toho, že sa Helena Kožíková začala kvôli filmu súdiť a podala trestné oznámenie, okrem zasvätených by asi málokto vedel, že tá nesympatická pani sa volá Helena Kožíková. No holt, masky.

Vianočný večer pre Zuzany - pozvánka

Pozvánka na FB

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?