Desať najväčších blábolov z programového vyhlásenia Ficovej vlády

Autor: Ondrej Dostál | 30.4.2012 o 9:37 | Karma článku: 16,29 | Prečítané:  19363x

Programové vyhlásenie Ficovej vlády obsahuje veľké množstvo zámerov, ktorých realizácia poškodí túto krajinu. Obsahuje aj rozsiahle pasáže, ktoré už svojím slovníkom pripomínajú uvažovanie červených predchodcov našich súčasných červených vládcov. Obsahuje však aj zopár blábolov, ktoré stoja za prečítanie. Skoro tak ako brepty prezidenta hlavy štátu. Tu je desať najlepších.

Predseda Fico, model 2012Predseda Fico, model 2012

1. Ako sa zabezpečuje nedôstojný priebeh volieb?

Vláda zabezpečí dôstojný priebeh volieb do Európskeho parlamentu v roku 2014.

2. Ľudia potrebujú istoty. Priemysel im ich zabezpečí

Rast priemyselnej produkcie je a bude dominantným činiteľom hospodárskeho rastu Slovenskej republiky. Má kľúčovú úlohu v zabezpečovaní životných istôt občanov a stability slovenskej spoločnosti.

3. Ekonomika bude zelená a strieborná

Osobitne v našich podmienkach sa vláda zameria na ďalšie úsilie pri znižovaní podielu energeticky náročnej priemyselnej produkcie a na posilnenie orientácie na tzv. zelenú ekonomiku a ochranu biodiverzity. Vláda podporí formovanie tzv. striebornej ekonomiky ako segmentu národného hospodárstva obsluhujúceho staršiu generáciu, resp. tú jeho časť, ktorá produkuje hmotné statky a služby určené prevažne pre vyššie vekové skupiny obyvateľstva - seniorov.

4. Konzistentná výroba - náš cieľ

Kľúčovým a rozhodujúcim nástrojom trvalo udržateľného rozvoja je orientácia hospodárstva na konzistentnú výrobu, ktorá znamená súlad so sociálnymi, ako aj s environmentálnymi požiadavkami spoločnosti.

5. Chrániť vody a chrániť sa pred vodami

Zvýšenú pozornosť bude vláda venovať ochrane a zlepšeniu stavu vôd, optimalizácii využitia a ochrane pred ich škodlivými účinkami.

6. Vláda podporuje strategické vládnutie

Vláda vyslovuje politickú podporu strategickému vládnutiu ako základnému predpokladu uplatnenia tohto inštitútu.

7. Centrálne plánovaná trhová ekonomika

Vláda posilní prepojenie prognózovania ekonomického, sociálneho, enviromentálneho a vedecko-technického rozvoja s rozhodovaním o opatreniach prijatých na realizáciu zásadných otázok hospodárskej, sociálnej, vnútornej a zahraničnej politiky a s tvorbou ucelenej predstavy o objektívnych potrebách zmien v právnom poriadku.

8. Buď adaptabilný, dostaneš príležitosť

Presadzovanie väčšieho počtu pracovných príležitostí výmenou za väčšiu adaptabilitu ľudí.

9. Na čo sú náchylní mladí ľudia

Lepšou spoluprácou medzi vzdelávacími inštitúciami a zamestnávateľmi, verejnou správou a službami zamestnanosti eliminuje náchylnosť mladých ľudí zostať mimo trhu práce, na takúto spoluprácu vytvorí aj právne podmienky.

10. Intelektuálna bezpečnosť, energetická chudoba a sociálne občianstvo

Zvýšená pozornosť bude venovaná popri sektoroch tradičnej bezpečnosti  štátu aj tzv. intelektuálnej bezpečnosti štátu. Pri uskutočnení opatrení vyplývajúcich z tretieho energetického balíčka EÚ vláda predovšetkým zohľadní hospodárske záujmy SR, ochranu zraniteľných odberateľov a boj proti energetickej chudobe. Vláda ucelenou sociálnou politikou, kde sa kvalita života dosahuje súdržnosťou všetkých vrstiev spoločnosti, posilní integritu spoločnosti na základe rovnakých práv sociálneho občianstva.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Slovákom vo finiši uleteli terče aj medaila, šampiónka záver nezvládla

Erik Varga a Zuzana Rehák Štefečeková obsadili štvrté miesto.

Víkendový výber: Aj antivaxer sa dá presvedčiť na očkovanie

Pravidelná dávka víkendového čítania.


Už ste čítali?