Ako sa stať nominantom OKS (podľa Matoviča)

Autor: Ondrej Dostál | 7.9.2011 o 16:03 | Karma článku: 15,55 | Prečítané:  4249x

Igor Matovič zverejnil zoznam nominantov politických strán v štátnej správe.  Ako nominanti OKS sú v ňom uvedení dvaja ľudia. Matovičov zoznam však má chyby. V prípade OKS sa Matovič mýli hneď v dvoch prípadoch z dvoch možností. To je naozaj úctyhodný výkon. A spôsob, akým sa z uvedených dvoch ľudí stali „politickí nominanti OKS", prezrádza zaujímavý myšlienkový pochod tvorcu zoznamu.

A máme ich!A máme ich!

Podľa Matovičovho zoznamu sú politickými nominantmi OKS riaditeľ Obvodného pozemkového úradu v Brezne Bc. Michal Baránek a generálny riaditeľ Sekcie cestnej dopravy, pozemných komunikácií a investičných projektov Ing. Milín Kaňuščák. Nie sú. Ani jeden z nich nie je členom OKS. Ani jeden z nich nebol do svojej funkcie navrhnutý, presadený, či čo i len podporený OKS. Dokonca o ich existencii sa členovia vedenia OKS dozvedeli až z Matovičovho zoznamu.

Chybička se vloudila. Tým by sme mohli skončiť. Ale neskončíme. Spôsob, akým sa k uvedeným dvom pánom dostala značka OKS, totiž poukazuje na priam geniálne kombinačné schopnosti neznámeho autora Matovičovho zoznamu. Obaja páni (alebo ľudia s rovnakými menami) mali totiž s OKS v minulosti čosi dočinenia. M. Kaňuščák v roku 2006 kandidoval do miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava - Vajnory za koalíciu DÚS - DSS - OKS - SZS a M. Baránek v roku 2009 do zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja za koalíciu KDS - OKS. Keďže KDS, ani DÚS, DSS, či SZS nie sú v parlamente, ani v súčasnej vládnej koalícii, je úplne logické, že M. Kaňuščák i M. Baránek kandidovali za OKS a OKS ich po parlamentných voľbách 2010 pretlačila ako svojich nominantov do štátnej správy. A máme ich! Sú odhalení! No geniálne, nie? Sherlock Holmes sa môže schovať.

Jediný problém je, že to tak nie je. M. Baránek bol v roku 2009 kandidátom KDS. Ktorá strana v roku 2006 navrhla M. Kaňuščáka na kandidátku štvorkoalície, mi známe nie je, ale OKS to nebola. Rovnako, ako ich OKS nedosadila do ich súčasných pozícií. A je to.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?