SMER sa priznal k porušovaniu ústavy

Autor: Ondrej Dostál | 22.3.2011 o 15:32 | (upravené 22.3.2011 o 15:45) Karma článku: 21,26 | Prečítané:  10348x

Bývalý predseda parlamentu Pavol Paška dnes verejne priznal, že on aj jeho kolegovia z poslaneckého klubu SMER-u minulý rok porušili ústavu. Nechtiac, pochopiteľne. Teda nechtiac to priznal.

Pavol Paška, SMER. 22. marca 2011 platí niečo iné ako 7. septembra 2010?Pavol Paška, SMER. 22. marca 2011 platí niečo iné ako 7. septembra 2010?

Utorok 7. septembra 2010. Začína 5. schôdza NR SR. Pred schválením programu schôdze vystúpi poslankyňa SMER-u Renáta Zmajkovičová a navrhuje vyradiť z programu 19. bod, ktorým je poslanecký návrh novely zákona o komunálnych voľbách. Návrh zákona som predložil spolu s kolegami poslancami OKS a jeho účelom bolo zrušenie volebného moratória a ďalších obmedzení slobodného šírenia informácií počas volebnej kampane ku komunálnym voľbám. Parlament hlasuje o návrhu poslankyne Zmajkovičovej a prvý návrh zákona, ktorý som predložil do parlamentu, vypadáva z programu schôdze. Za návrh poslankyne Zmajkovičovej hlasujú všetci prítomní poslanci SMER-u.

Utorok 22. marca 2011. Začína 16. schôdza NR SR. Pred schválením programu som navrhol vyradiť z programu 24. bod, ktorým je návrh novely zákona o štátnom občianstve predložený poslancami SMER-u Ficom, Faičom, Čaplovičom, Kaliňákom a Maďaričom. "Smer tento problém spôsobil a nemal by sa tváriť, že je to on, kto ide problém riešiť. Je to ako keď podpaľač ide robiť požiarnika a snaží sa uhasiť oheň tým, že doňho prilieva olej," argumentujem. Môj návrh vyvoláva v radoch poslancov SMER-u rozruch a pobúrenie. O slovo sa hlási predseda poslaneckého klubu SMER-u Paška. Tvrdí, že každý poslanec má z Ústavy SR právo predkladať zákony. "Bránenie tomu je porušovaním ústavy, na ktoré si síce pomaly už deviaty mesiac zvykáme, ale nehodláme ho rešpektovať," rozhorčuje sa. Môj návrh, samozrejme, neprešiel.

Tak, ako je to teda, pán poslanec Paška? Ak je návrh na vyradenie poslaneckého návrhu zákona z programu schôdze porušovaním ústavy, práve ste sa priznali, že ste sa ho 7. septembra minulého roku dopustili Vy aj ostaní poslanci SMERU-u, lebo ste hlasovali za vypustenie návrhu zákona, ktorý predložili poslanci OKS, z programu 5. schôdze. Alebo snáď chcete tvrdiť, že protiústavné by bolo iba vypustenie návrhu poslancov SMER-u z programu schôdze v marci 2011, kým vypustenie návrhu poslancov OKS v septembri 2010 bolo v súlade s ústavou? To snáď nie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?