Slovenky Slovákom!

Autor: Ondrej Dostál | 25.9.2009 o 14:01 | Karma článku: 13,72 | Prečítané:  4062x

Heslo nacionalistov zo SNS "Slovensko Slovákom!" je už pomerne otrepané a málokoho dokáže zaujať. Ich mladší pochodujúci pobratimovia zo Slovenskej pospolitosti však dokázali prísť s inovatívnou verziou. Slovenky Slovákom!

Slovenky Slovákom!Slovenky Slovákom!

Keď som si prečítal, čo pospolití extrémisti vykrikovali počas pochodu Košicami, najprv som myslel, že je to preklep. Ale nie. Oni to naozaj kričali: "Slovenky Slovákom! Slováci Slovenkám! Budúcnosť je naša!" Áno, áno, áno! Tak konečne sa to niekto odvážil povedať. My, Slováci, máme prirodzené a takpovediac už i historické právo na Slovenky. Veď kto, ak nie my?

Slovenky Slovákom! Ale nemali by sme byť takí skromní. Tisíc rokov sme trpeli pod maďarským jarmom. To si žiada historickú satisfakciu. "Maďarsko Slovákom!" by znelo asi divne, ale "Maďarky Slovákom!" - prečo nie? A nielen z Dunajskej Stredy a Komárna, ale aj priamo z Budapešti. Tisíc rokov nie je maličkosť.

A nech si naši ďalší starší bratia nemyslia, že oni sú už za vodou, keď sú za riekou Moravou. Aj im ten čechoslovakizmus pekne spočítame. Češky Slovákom! A Moraváčky tiež! Praha a Brno, traste sa!

Aby sme nediskriminovali ani ďalšie národnostné menšiny, tak aj: Rusínky Slovákom! Ukrajinky Slovákom! Nemky Slovákom! Poľky Slovákom! A my, čo na rozdiel od pospolitých nie sme ani antisemiti, ani rasisti, pokojne dodávame: Židovky Slovákom! Rómky Slovákom!

A nech si ani početnejšie národy nerobia falošné nádeje. My, Slováci, máme na viac. Francúzky Slovákom! Angličanky Slovákom! Rusky Slovákom! Američanky Slovákom! Číňanky Slovákom! Občianky nestálych členov Bezpečnostnej rady OSN Slovákom! A Fínky tiež! Tak.

Nie som síce veľký fanúšik ideologického konceptu rodovej rovnosti, ale keď už svoje heslá politicky korektne vykrikujú aj po Košiciach pochodujúci fašisti, nemôžem sa nechať zahanbiť. A napokon vlastne ani nemám nič proti tomu, aby si aj naše devy slovenské užili do sýtosti. Takže poďme na to: Slováci Slovenkám! Maďari Slovenkám! Česi Slovenkám! Poliaci Slovenkám! Židia Slovenkám! Rómovia Slovenkám! Francúzi Slovenkám! ... A trebárs aj Nemci Slovenkám! Taliani Slovenkám! Španieli Slovenkám! Japonci Slovenkám! Švédi Slovenkám! Indiáni Slovenkám! Jak je komu libo...

Začiatkom týždňa som písal na Inlande o stupňovaní slovenskej národnej srandy v SNS. Ale zdá sa, že ich ešte švihnutejší pospolití bratia sú tiež veselá partička.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Slovákom vo finiši uleteli terče aj medaila, šampiónka záver nezvládla

Erik Varga a Zuzana Rehák Štefečeková obsadili štvrté miesto.

Víkendový výber: Aj antivaxer sa dá presvedčiť na očkovanie

Pravidelná dávka víkendového čítania.


Už ste čítali?