Prečo možno nebudem voliť Freša za župana

Autor: Ondrej Dostál | 19.8.2009 o 16:05 | Karma článku: 10,40 | Prečítané:  3381x

Až do dnešného dňa som bol presvedčený, že v novembrových regionálnych voľbách odovzdám pri voľbe bratislavského župana svoj hlas Pavlovi Frešovi. Po tom, čo som sa dnes dozvedel, však veľmi vážne uvažujem, že svoje rozhodnutie prehodnotím.

Neberte to, prosím, osobne, pán Frešo. Naďalej Vás považujem za dobrého kandidáta. A rozhodne nielen preto, že sa na Vašej podpore zhodla pravicová koalícia, ktorej členom je aj moja strana. Rovnako moja doterajšia podpora pre Vás nepramení iba z toho, že ste protikandidátom súčasného župana Vladimíra Bajana, ktorý bude kandidovať s podporou Smeru. Toho pána je určite už načase vymeniť, nielen pre jeho stranícku inklináciu, ale aj pre jeho spôsoby. Chcel som Vám dať hlas najmä preto, že sledujem Vaše aktivity ako poslanca NR SR a sú mi zväčša sympatické. Výrazne nimi vyčnievate z prevládajúcej parlamentnej šede a myslím si, žeby z Vás bol dobrý bratislavský župan.

Napriek tomu všetkému je teraz môj hlas pre Vás ohrozený. Dnes som sa totiž dozvedel, že za trenčiansku županku bude kandidovať Magda Košútová. A to ma nemôže nechať chladným. Od prvej chvíle, čo som zaregistroval existenciu tejto tichej, nenápadnej a skromnej poslankyne NR SR, je jednoznačne mojou favoritkou. Šarmantný spôsob, akým odpovedala na zákerné otázky Eugena Kordu o Lisabonskej zmluve, si ma získal v okamihu. Bola to proste láska na prvý pohľad.

Hovorí sa, že láska je slepá a v jej prípade som ochotný prehliadnuť aj to, že je členkou toho divného Ficovho spolku. Hovorí sa, že láska hory prenáša a ja uvažujem, že sa odsťahujem do Trenčianskeho kraja, aby som 14. novembra mohol vhodiť do volebnej urny lístok so zaškrtnutým menom Magda. Bratia Trenčania, krajania moji budúci, neprepasme túto jedinečnú príležitosť zvoliť si županku, ktorú nám budú závidieť vo všetkých ostatných siedmich krajoch!

Odpustite, pán Frešo, ale jednoducho si nemôžem pomôcť. Je to silnejšie ako ja.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?