Ficova finta: Ako vybabrať s moratóriom

Autor: Ondrej Dostál | 3.4.2009 o 12:21 | Karma článku: 14,24 | Prečítané:  9502x

Pred dvoma týždňami som počas volebného moratória pred prvým kolom prezidentských volieb uverejnil na svojom blogu článok, v ktorom som sa vyjadril aj k dvom prezidentským kandidátom. Článok sa vo verejnej časti blogu dlho neohrial. V redakcii SME si síce o volebnom moratóriu myslia svoje, ale uverejňovanie článkov o prezidentských kandidátoch na blogu počas jeho trvania hodnotia ako porušenie zákona. Sú však iní fiškusi, ktorí vedia, ako vybabrať s moratóriom.

Ondrej Dostál bloguje v Prahe počas moratória o slovenských prezidentských voľbáchOndrej Dostál bloguje v Prahe počas moratória o slovenských prezidentských voľbách

Keďže moratórium máme aj teraz, nebudem spomínať mená žiadnych kandidátov a poviem to inak. Nemenovaný premiér jednej bližšie neurčenej krajiny a predseda najsilnejšej vládnej strany v tejto bližšie neurčenej krajine (Veď viete kto) sa počas prvého kola volieb tamojšej hlavy štátu zúčastnil na zjazde príbuznej politickej strany, ktorá je vraj sexy a pôsobí v susednej krajine, a podporil jedného z prezidentských kandidátov (Toho, ktorého netreba menovať). A o podpore Veď viete koho pre Toho, ktorého netreba menovať, informovali internetové stránky všetkých médií v našej bližšie neurčenej krajine. Vrátane môjho obľúbeného bližšie nekonkretizovaného denníka. A to ešte počas trvania moratória.

Tento postup nemenovaného premiéra a predsedu dokonca rozprúdil diskusiu na tému, či moratórium platí iba v príslušnej krajine alebo aj v zahraničí. A či trebárs v takej Bratislave stačí zabehnúť na hraničný prechod do Petržalky, prejsť ho a odtiaľ veselo pokračovať v kampani aj počas moratória.

A tak som sa rozhodol overiť, či právo vyjadriť sa v zahraničí k prezidentským kandidátom počas moratória je priznávané iba premiérovi. V tej istej krajine, v ktorej on počas prvého kola podporil svojho kandidáta, som si založil blog a uverejnil na ňom článok k druhému kolu. Máme síce moratórium, ale keď mohli slovenské médiá počas predchádzajúceho moratória informovať o tom, koho podporil Fico na zjazde českých socdemákov za slovenského prezidenta, prečo by som ja teraz na svojom slovenskom blogu nemohol napísať, že som na svojom českom blogu napísal, koho podporujem ja?

svety, v ktorých je Veď viete kto a Ten, ktorého netreba menovať, jedna a tá istá osoba. A teda nie je to žiadny veľký sympaťák. V našom svete sú to dve osoby. Ale teda tiež nič moc. Práve preto treba ísť voliť.

Máme moratórium. Na slovenskom blogu vám konkrétneho kandidáta odporučiť nemôžem. Ale voliť by ste mali ísť. Keď neviete koho, poradím vám v zahraničí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?